דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
עברית | العربية | English  | Español
מכון מופת

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​שאלות נפוצות

הכינוס הוא כינוס מקוון, כלומר הוא מתנהל באמצעות תקשורת במרשתת. אם הצלחת להתחבר לאתר הכינוס, יש לך קשר  דרך המרשתת. עם זאת, ההיצגים אינם מתנהלים באתר הכינוס עצמו, אלא באמצעות יישום ייחודי למפגשים מקוונים – בלקבורד (Blackboard). ההשתתפות באמצעות הבלקבורד מצריכה הורדה והתקנה חד פעמית של רכיבים נוספים במחשב שלך.
כל אדם הנרשם לכינוס מקבל הנחיות מפורטות להשתתפות במפגשים המקוונים של הכינוס. כמו כן, לפני פתיחת הכינוס יתבקש כל נרשם להצטרף למפגש תרגול. אנו מקווים שכך יופחת במידה ניכרת מספר הבעיות הטכניות.  

חשוב מאוד לציין שאפשר להיכנס להיצג רק אחרי התקנה חד-פעמית של ה-Blackboard Launcher. הנחיות כתובות וסרטון הדרכה להורדה והתקנה של ה-Launcher, נמצאים כאן​.
אפשר להיכנס להיצג 10 דקות לפני שעת ההתחלה וגם במהלכו. 
בתכנית הכינוס יצוינו שעות ההתחלה והסיום של כל היצג, ולידן יהיה ​קישור לכניסה להיצג. בין ההיצגים תהיה הפסקה קצרה​ – זמן מספיק למעבר מהיצג להיצג.
חשוב לציין: אם הצלחת להיכנס להיצג אחד, לא צפויים קשיים בכניסה להיצגים אחרים. אפשר לצאת מהיצג אחד ולהיכנס לאחר במהלכו.
תכנית הכינוס תתפרסם באתר הכינוס. יהיו בה קישורים לכניסה לכל היצג. הקלקה על הקישור תכניס אותך לתוך ההיצג. שם ההיצג יופיע בחלק העליון של חלון הבלקבורד, וכך יהיה אפשר לוודא שהגעת להיצג הנכון.
 ​​פתיחת ההיצג עשויה להימשך דקה או שתיים. המתנה קצרה איננה מצביעה על תקלה, ובדרך כלל הסבלנות משתלמת.
כזכור, המצגות וההרצאות מועברות בזמן אמת דרך המרשתת. לעתים העברת המידע הרב מתעכבת מעט, וכשהיא מתחדשת, המידע שעוכב "נדחף" במהירות. זה לא נעים, אבל בדרך כלל הבעיה נפתרת בתוך זמן קצר.
סביר להניח שאכן נותקת מהמרשתת. בשלב הראשון מומלץ לבדוק אם יש תקשורת לאתרי מרשתת אחרים. אם אין, נראה שיש בעיה בתקשורת במחשב שלך. אם אכן התקשורת במחשב שלך התנתקה, יש להתחבר שנית, להוריד שוב את קובץ ה-meeting ולהיכנס חזרה להיצג.
אם יש לך תקשורת לאתרי מרשתת אחרים, ייתכן שיש בעיה במערכת הכינוס, ואנשי התמיכה של הכינוס יעשו כול שביכולתם לטפל בה במהירות.
יש להוריד את רכיב ה -  Launcher ולאשר את ההורדה.  
אישור ההורדה ייעשה באחת משתי הדרכים האלו:
א. יש להפוך את תכנת האנטי-וירוס לבלתי פעילה (Disabled) באופן זמני, ולאחר התקנת ה-Launcher יש להחזירה למצב פעיל (Enabled);
ב. אם תכנת האנטי-וירוס או חומת האש מבקשת אישור להתקין את ה- Launcher, יש לאשר זאת.

 

על הכינוס

הכינוס יתמקד בסוגיות בהוראת העברית כשפה נוספת לאוכלוסיות מגוונות בארץ ובעולם ובאתגרים שהן מציבות למורים, למורי מורים, לחוקרים, לאנשי חינוך ולמעצבי מדיניות.

מזכירות הכינוס

מכון מופ"ת, ת"ד 48538 תל אביב, מיקוד 61484
טלפון: 972-3-6901488/438
פקס: 972-3-6988618
דוא"ל: ivrit2015@macam.ac.il

תאריכים חשובים

מפגשי הדרכה מונחית למשתתפי הכינוס:
מיום ראשון, י' באדר תשע"ה, 1 במארס 2015

לקבלת עדכונים

כל הזכויות שמורות למכון מופ"ת 2015